Zayıflamanın Yöntemleri

zayıflama yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri Nedir?

Bu yazıda sizlere zayıflamanın yöntemleri, nasıl zayıflanır, zayıflatan diyetler, zayıflama yolları konularında bilgi vereceğim. Fazla kilosu olan takipçilerim var mı bilmiyorum ancak son dönemde 10’dan fazla kilo veren biri olarak en azından bende işe yarayan yöntemleri sizlere de anlatmak istedim. 10 kiloyu 2 ayda verdim ve bu süreçte neler dikkat ettim? Zayıflarken hangi kurallara uydum, nasıl bir diyet yaptım, spor yaptım mı? Tüm detayları vermeye çalışacağım.

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Zayıflama serüvenime spor salonuna kaydolarak başladım. Oradan aldığım beslenme programını uyguladım. Spor yaptığım için yüksek proteinli bir beslenme programı şarttı ve dolayısıyla diyetim buna uygun düzenlenmişti. Zayıflarken uyguladığım bu program gün içerisinde 5 öğün içeriyordu. 3 ana öğün 2 ara öğün şeklinde.

-> Zayıflama yöntemleri nelerdir başlıklı yazıyı da okumanızı öneririm. Zayıflarken yapacaklarım konusunda yardımcı olmuştu.

Kahvaltıda 4 yumurta beyaz 1 yumurta sarısıyla omlet yaptım. İçerisine 1-2 kaşık yulaf ezmesi ilave ederek karbonhidrat ihtiyacımı da bir nebze karşılamış oldum. Beraberinde lor peyniri tükettim. İçtiğim çay içerisine hiç şeker atmadım. Öğle ve akşam yemeklerimde de et yanında salata ve yoğurt ilavesiyle programa devam ettim. Ara öğünlerim ceviz ve fındıktan oluşuyordu. Kimi zamansa meyvelere yöneliyordum ki iyice vitaminsiz kalıp hastalık yaşamayayım. Diyet süresince takviye vitamin kullanan arkadaşlarım var, dilerseniz sizlerde gözden geçirebilirsiniz. Ara öğünlerde meyve seçimi önemli. Doğru meyveyi doğru porsiyonda tüketmek gerekiyor, aksi taktirde bunlar da zayıflama sürecini baltalayabiliyor.

Spor konusuna çok fazla değinme ihtiyacı duymuyorum. Zayıflama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışanların sık karşılaşacağı sporlardan biri vücut geliştirmedir ve ben de buna yöneldim. Fitness salonları oldukça yaygın muhtemelen sizin de yakınlarınızda vardır. İmkanınız yoksa yüzmeyi de tavsiye ederim. Yüzmek vücuttaki neredeyse tüm kasları çalıştırdığı için oldukça faydalı egzersizlerden bir tanesi.

Açıkçası kaç kilo olursanız olun yediklerinize dikkat edip biraz da sporla desteklediğiniz taktirde zayıflamak oldukça kolay. Zayıflamanın yöntemleri çok da zor değil ve isteyen herkes başarabilir. Yeter ki gerçekten isteyin ve yapmayı gözünüze kestirin.