Yurtiçi Kargo Rezillikleri

Yurt içi kargo uzun süredir piyasada olan ve pek çok insanın güvendiği firmalardan bir tanesi. Ancak yıllardır pek çok kişinin güvenini sarstılar. Sizlere bu kargo firmasıyla alakalı bir kaç şikayetimi anlatacağım. İnternet üzerinde şikayet hakkında yazılmış yüzlerce yazıyla karşılaşmanız mümkün. Ne kadar ciddiye aldıklarını bilmiyorum aynı hataları tekrarlamaya devam ediyorlar. Açıkçası ben elimden geldiğince yurt içi kargo firmasından uzak duruyorum. Eğer internet üzerinden bir ürün satın alacaksam özellikle yurt içi kargo ile göndermeyen satıcıları seçmeye çalışıyorum. Eğer arada uçuk fiyat farkları oluşmuyorsa diğer satıcılardan satın alıyorum sırf farklı kargo firmalarıyla çalıştıkları için.

Gelelim yurt içi kargoyla alakalı şikayetlere. Bence en önemlisi ulaşılmaz olmaları. Bu ne demek? Telefon edince karşınızda insan bulmanız mümkün değil demek. Ürünler gecikebilir, kargoda sıkıntı yaşanabilir bir yere kadar anlaşılır bir durumdur. Ancak hem kendi üzerimde hem arkadaşlarımda hem de internetteki kullanıcıların yorumlarında gördüğüm bir durum var. Sizi telefonda yarım saat de bağlamak için bekletseler o telefona yanıt vermiyorlar. Şube kapalı olduğundan falan değil. Şubeye gidip telefonuma neden cevap vermediniz? diyorsunuz her seferinde cevapları aynı. Çok yoğunuz diye başlayıp aldığımız para zaten 2 kuruşa kadar ilerleyen laflar ediyorlar. İyi de eğer sizin yaptığınız iş kargoysa güvenilir olmanız gerekmiyor mu? Telefonla aradığımda karşımda adam bulamadığım firmaya ne diye güveneyim ki ben?

Yurtiçi kargo ürünleri kırıyor

Bunun yanında ezik gelen ürün kutuları sık sık karşılaşılan durumlardan. Teknolojik aletlerin taşıma esnasında kırılması sonrasında firmanın sorumluluğu alıp bedelini ödememesi ayrı bir rezalet. Teknolojik aletlerinizi veya cam kavanozları  kesinlikle yurt içi kargo ile göndermemeniz gerekiyor. Yoksa bilin ki paramparça olma ihtimalleri oldukça yüksek.

Yurtiçi kargo evde bulamadık yalanı

En sık kullandıkları yalanlardan bir tanesidir. Sabahtan akşama kadar evde olursunuz bütün gün kapı bile çalmaz. Sonrasında internetten sorguladığınızda bir bakarsınız arkadaşımız geldi adresinizde yoksunuz diye yalancı bir not iliştirmişler. Bu sorunu yaşayan hatta sabahtan akşama kadar video çekerek kanıtlayan pek çok insan var. En sık kullandıkları yalanlardan bir tanesi ama yapmaya devam ediyorlar.

 

Özet: yurtiçi kullanmayın arkadaşlar.