Özgür ALTER Röportajı

Süper Tv ekranlarında Cumartesi akşamı 18:00 – 21:00 arası program yapan Yeni jenerasyon Arabeskin Kralı Özgür Alter’i bulduk ve güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. Hem çayımızı yudumladık, hemde hoş ve tatlı bir sohbet gerçekleştirdik.

Sanat camiasında “Yeni Jenerasyon Arabeskin Kralı” olarak ün yapan Özgür Alter hakkında merak ettiklerinizi biz sorduk o yanıtladı.

Serdar Sezen: Özgür bey öncelikle sizi tanımak isteriz. Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Özgür Alter: Van’ın Hatuniye mahallesinde dünyaya geldim, babamın işi dolayısıyla doğup büyüdüğüm şehirden ayrılmak zorunda kaldım. İlk ve Orta Okulu Kayseri’de bitirdim, bu dönemde hem okuyup hemde çalışıyordum, çalışmayı severim ve çalışkan birisi olduğumu düşünüyorum.

Serdar Sezen:
 Müzik hayatınız nasıl başladı?

Özgür Alter: Müzik hayatımda hep vardı ama, sesimin ve duygumun farklı olduğunu askerlik yaptığım dönemde anladım ve o zaman bu işi profesyonel bir şekilde yapmaya karar verdim.

Serdar Sezen: 
Peki Özgür bey bizimde merak ettiğimiz gibi, sevenlerinizin de merak ettiği hobileriniz ve sizi tanımlayacak özelliklerinizi de bilmek isteriz.

Özgür Alter: Hayatım spor diyebilirim size, babam boksör olduğundan dolayı 9-10 yaşlarından beri boks, tekvando, kick boks yani dövüş sporlarını çok seviyorum. Ama kavgacı bir yapım yoktur bu arada üç bant bilardo da semtler arası birinciliğim ve ikinciliğim vardır, tüm sevenlerime sporu şiddetle tafsiye ediyorum çünkü sağlıklı yaşamamız için spor şart.

Serdar Sezen: Peki Özgür bey en büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

Özgür Alter: Anadolu müziğini dünyaya tanıtmak ve milyonların gözlerinin içine baka baka şarkılarımı söylemek. (Öhöm) Öksürük tuttu… Zaten bundan sonraki projelerimde kendi şarkılarıma ve eski şarkılara yer vermeyi düşünüyorum.

Serdar Sezen: Türkiye’deki müzik sektörünü nasıl buluyorsunuz?

Özgür Alter: Bence şuan Türkiye’deki müzik sektörü iyileşme dönemine girdi. 2000 yılından sonra çok gereksiz şarkılar ve gereksiz şarkıcılar türedi. Ama bu işin para ile değil yetenek ile olduğunu şimdi anladılar. Şimdiki yeni jenerasyon bence çok yetenekli, Hükümetin’de sanatçıların haklarıyla ilgili gerekli düzenlemeleri yapmak için adımlar atmaya başlaması biz sanatçıları mutlu ettiğini söylemek istiyorum. İnşallah bu çalışmalar biraz daha hızlandırılır ve bizde gönül rahatlığı ile müziğimizi yaparız.

Serdar Sezen: Süper Tv’de Cumartesi akşamı sunduğunuz “Özgür Alter ile Özgür’ce Melodiler” programınız nasıl gidiyor, tepkilerden memnunmusunuz?

Özgür Alter: Allaha şükür süper gidiyor, bi kere adında anlaşıldığı gibi kanal Süper. Bana inanan güvenen ve bu fırsatı veren Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ekrem İncel’e akabinde Süper Tv Genel Yayın Yönetmeni Sayın Akif Özcan’a ve bünyesinde emek sarf eden tüm çalışan arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü bu programla sevenlerime ulaştım, aldığım tepkiler harika.

Serdar Sezen: Peki sosyal medya ile aranız nasıl? Facebook ve Twitter gibi…

Özgür Alter: Facebook ve Twitter hesabım var, sevenlerimin bana ulaşması için facebook.com/OzgurAlterFun resmi fan sayfamdır ve yine bana twitter üzerinden ulaşmaları için @ozguralter resmi twitter hesabımdır. www.ozguralter.com resmi web sayfamdır bu verdiğim adresler haricindeki tüm sayfaların benimle bir bağı yoktur.

Serdar Sezen: Başka eklemek istediğiniz bir şey varmı?

Özgür Alter: Bu keyifli sohbet için size teşekkürlerimi sunuyorum, En Süper Haber’de olmak benim için bir şerefti.

Kendisine öksürük problemi için bitkisel bir çözüm öneriyoruz. Öksürüğe bitkisel çözüm yazısına da göz atabilir.

Röpotaj için teşekkürler!