Akıllı Telefonlar İçin Müzik Uygulamaları

Selamlar, bir süredir yazamıyorum. Hazır dönmüşken güzel bir yazıyla başlangıç yapmak istedim. Bana göre akıllı telefonlardaki en sağlam müzik uygulamaları hangileri? onları tanıtacağım. Aslında ilk sıraya çoktan tahmin etmişsinizdir. Sonrasınaysa birlikte göz atalım.

Spotify

Spotify, sanırım alternatifleri arasında en fazla sayıda müzik barındıran uygulama. Apple, bazı ünlüleri adeta satın alarak Spotify da şarkılarını yayınlamaktansa yalnızca Apple kanallarında yayınlamalarını sağladı. Buna rağmen Spotify hala yıkılmak bir yana büyümeye devam ediyor.

Aylık oldukça küçük miktarlarda para vererek kullanılan Spotify dinlediğiniz şarkıyı seslendirenlerin de para kazanmasını sağlıyor.  Bir kaç ayda bir 10 lira gibi ücretler vererek hem sanatçının emeğinin karşılığını almasını hem de kaliteli müzik keyfini almanızı sağlayabilirsiniz.

Ayrıca ücretli üyelerin pek çok avantajı da var. Örneğin cep telefonlarınıza indirdiğiniz şarkıları çevrimdışıyken dinleyebiliyorsunuz. Dilerseniz Wi-fi olan ortamda tüm şarkılarınızı telefona indirip, internet erişiminiz olmadığında veya kota sıkıntısı çektiğinizde çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz sürümlerinde spotify, dinleyicilere reklam dinletirken düşük ücretlerle premium üye olduğunuzda herhangi bir ücret ödemenize de gerek kalmıyor.

Nettube

Nettube bir Türk tarafından geliştirildi diye hatırlıyorum. Aslında bakarsanız çok da bir olayı yok. Youtube’u arkaplanda çalıştırmak için kullanılıyor denebilir. Youtube üzerinden istediğiniz şarkıları açıp arkaplanda dinleyememe problemini ortadan kaldırıyor. Android işletim sistemine sahip telefonlarda maalesef Youtube arka planda çalışmayı desteklemiyor. Nettube sayesinde bu sorunu aşıp rahatlıkla müziklerinizi dinleyebilirsiniz.

Apple Music

Apple’ın kendi uygulaması olan Apple Music oldukça büyüyor. Kaliteli müzik dinlemek isteyen ios kullanıcılarına öneririz.